Debata społeczna Open Space PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
16.06.2011.
 W dniu 11 czerwca 2011 r. w Piechowickim Ośrodku Kultury odbyła się pierwsza debata społeczna Open Space w ramach realizacji projektu „Partnerstwa na rzecz rozwoju” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Organizatorem debaty był Urząd Miasta w Piechowicach, lider projektu - Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. oraz partner projektu – Agencja Rozwoju Innowacji Sp. z o.o.,
Tematem przewodnim dyskusji były „Kierunki Rozwoju Gminy Piechowice”                              w związku z aktualizacją Gminnej Strategii Rozwoju, przede wszystkim w dziedzinie sportu, turystyki kultury i rekreacji.
W debacie udział wzięło ponad 50 osób, a wśród nich honorowi obywatele Miasta Piechowice, lokalni przedsiębiorcy, radni gminy oraz radny powiatu, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych oraz pozostali mieszkańcy gminy.
Uczestników debaty przywitał Burmistrz Miasta Piechowice Pan Witold Rudolf, przedstawiciel lidera projektu Pan Szymon Wydmuch oraz przedstawiciel partnera projektu Pani Katarzyna Sapa - Mońska.
W projekcie „Partnerstwa na rzecz rozwoju” udział bierze 16 gmin woj. Dolnośląskiego. Zadaniem każdej z gmin jest zawiązanie odrębnego partnerstwa z lokalnie działającymi organizacjami pozarządowymi oraz przedsiębiorstwami, aby wspólne zaktualizować Gminną Strategię Rozwoju. W ten sposób zawiązane partnerstwo pozwoli wszystkim trzem grupom podmiotów przystosować się do zmian gospodarczych.                          Jednocześnie zwiększy to ogólną konkurencyjność każdej z gmin, zarówno na tle województwa jak i całej Polski.
Na początku debaty Open Space nastąpił podział tematów do dyskusji na trzy podstawowe grupy, tj. I grupa - turystyka ze sportem i rekreacją, II grupa – infrastruktura                i przedsiębiorczość oraz III grupa - edukacja, zdrowie i kultura. Po wyłonieniu głównych zagadnień uczestnicy debaty rozpoczęli dyskusje w poszczególnych grupach tematycznych.
Efektem końcowym pierwszej debaty było wypracowanie wspólnej wizji rozwoju Gminy Piechowice oraz nowych pomysłów i założeń do aktualizowanej Strategii Rozwoju Gminy, które będą podstawą do przeprowadzenia w dalszym cyklu projektu szkoleń roboczych                    z udziałem przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych oraz przedsiębiorców.
W ramach projektu „Partnerstwa na Rzecz Rozwoju” we wrześniu br. odbędzie się druga debata społeczna, na którą już zapraszamy mieszkańców Piechowic.
Wszystkim uczestnikom pierwszej debaty społecznej Open Space serdecznie dziękujemy za przybycie oraz czynny udział w dyskusji.

Informacje na temat projektu „Partnerstwa na rzecz rozwoju” uzyskać można w Gminnym Centrum Animacji czynnym we wtorki i czwartki od godz. 1530 do godz. 1730 w siedzibie tut. Urzędu na  I  piętrze lub pod nr tel.: 75 75 48 915 – Beata Janulis, animator ds. strategii, 75 75 48 909 – Marta Głowala, animator ds. partnerstwa.
Zmieniony ( 20.06.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »Miasto w obiektywie
foto21_1.jpg

design by www.treephoto.pl