Szkło i granit - dwie tradycje spotkały się w Demitz - Thumitz PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
22.09.2011.
W dniu 19.09.2011r. pierwszym spotkaniem w Demitz – Thumitz rozpoczęliśmy realizację projektu pn. "Drogi do szkła i granitu” – szlak przeżyć między Karkonoszami a Pogórzem Łużyckim (Piechowice - Demitz-Thumitz).
Projekt realizowany jest przez trzech partnerów: Gminę Miejską Piechowice, Gminę  Demitz – Thumitz oraz stowarzyszenie Geokompetenzzentrum Freiberg e.V.
 Pierwsze spotkanie dotyczyło przede wszystkim spraw organizacyjnych. Przypomniano główne założenia projektu, omówiono wytyczne programowe dotyczące realizacji projektu, uzgodniono harmonogram realizacji najbliższych spotkań i ich tematykę.
 Mieliśmy okazję zobaczyć starą szlifiernię granitu, która dzięki wspólnemu projektowi pełnić będzie rolę muzeum tradycji wydobycia granitu w Demitz – Thumitz oraz tradycji szklarskich Piechowic. Odwiedziliśmy pięknie położoną kopalnię granitu oraz zapoznaliśmy się z projektem szlaku granitowego, który powstaje w gminie Demitz – Thumitz.
 Następne spotkanie odbędzie się początku listopada w Piechowicach i będzie dotyczyło wymiany pomysłów na temat wyglądu i zagospodarowania parku miejskiego przy ul. Szkolnej i Spacerowej. Mamy nadzieję, że dzięki współpracy instytucji artystycznych, przedsiębiorstw, artystów oraz mieszkańców nasz park przybierze unikatowy i atrakcyjny wygląd i stanie się miejscem gdzie w spokoju i zadumie będą mogli spędzić wolny czas mieszkańcy i turyści.
Zmieniony ( 22.09.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »Miasto w obiektywie
panorama2.jpg

design by www.treephoto.pl