Turystyka-wspólne zyski PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
24.02.2014.
 W dniu 19 lutego w kawiarni Kryształowa w Hucie „Julia” odbyło się spotkanie z gestorami z terenu Gminy Miejskiej Piechowice pn.”Turystyka – wspólne zyski”. Inicjatorami spotkania była Huta „Julia” w Piechowicach oraz firma Grabek Promotion. W przygotowanej przez hutę prezentacji przedstawione zostały dotychczasowe przedsięwzięcia „Julii” a także planowane działania, takie jak: utworzenie ścieżki edukacyjnej, zmiana estetyki zewnętrznej zakładu, warsztaty dla młodzieży i dorosłych, dmuchanie szklanej kuli i inne. Pokrótce przedstawiono również terminarz imprez, które odbywać się będą w poszczególnych miesiącach 2014 roku w hucie i na terenie Gminy. Ciekawą zapowiedzią są obchody rocznicy 125 lat ukończenia budowy huty przez F. Heckerta, Dni Otwarte dla Mieszkańców Piechowic oraz „Dolny Śląsk za pół ceny” – akcja promocyjna Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. O dokładnych datach informować będziemy Państwa w kolejnych wydaniach Informatora.

Gestorzy zaproszeni zostali do współpracy z hutą poprzez: wspólne akcje promocyjne na facebooku pozostawienie ulotek, ekspozycji i plakatów, wspólny mailing, informowanie zwiedzających o obiektach hotelowych i gastronomicznych, użyczenie gabloty z eksponatami huty, ofertę biletów rodzinnych dla gości hotelowych.
Równocześnie możliwość współpracy podczas organizacji imprez rowerowych  zaproponował Pan Maciej Grabek z Grabek Promotion – organizator Bike Maratonu, Bike Adventure i wielu innych przedsięwzięć. Pan Maciej zachęcił zaproszonych gości do podjęcia wspólnych działań poprzez zaangażowanie miejscowych gestorów, przedsiębiorców w świadczenie uczestnikom zawodów i ich gościom usług cateringowych i noclegowych.
Założeniem spotkania było zacieśnienie współpracy zainteresowanych podmiotów i tym samym podjęcie działań mających na celu zatrzymanie na dłużej turystów, poprzez zaoferowanie im atrakcyjnej i wszechstronnej oferty turystycznej. Wspólnie ustalono, iż podobne spotkania odbywać się będą cyklicznie. Kolejne planowane jest na 13 marca 2014 r.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
design by www.treephoto.pl