Bałtyk - Karkonosze Tour PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
24.05.2014.

 Już w najbliższą niedzielę, 30 kilometrowym prologiem na ulicach Kołobrzegu rusza XXII edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Bałtyk – Karkonosze Tour 2014, którego organizatorem jest Towarzystwo Kolarskie Karkonosze Tour w Jeleniej Górze.
Tegoroczny wyścig został objęty Patronatem Związku Gmin Karkonoskich oraz został ujęty w prestiżowym cyklu wyścigów kolarskich ProLiga, który skupia najważniejsze imprezy kolarskie w Polsce.
XXII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Bałtyk – Karkonosze Tour składa się z ośmiu etapów, których łączna długość wynosi 912,2 km. Tradycyjnie pierwsze dni wyścigu będą polem do popisu dla sprinterów. Wzorem roku ubiegłego odbędzie się również jako II etap jazda indywidualna na czas ze startem i metą w Dobrej, która pozwoli „przetasować” peleton przed dojechaniem do Karkonoszy gdzie dwa ostatnie etapy które powinny zadecydować o Klasyfikacji Generalnej to tradycyjna czasówka Kowary – Przełęcz Okraj na dystansie 11,6 km, ze średnim nachyleniem 5,1% i maksymalnym 12 % oraz VIII królewski etap Piechowice – Szklarska Poręba na którym rozegranych zostanie 5 Górskich Premii m.in. w Michałowicach, Borowicach,na Przełęczy Kowarskiej i Szklarskiej Porębie. 

 

Zmieniony ( 28.05.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
design by www.treephoto.pl