Koło nr 9 PZERiI informuje PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
25.02.2016.
 30 stycznia 2016 r. na bal karnawałowy „Na Dzikim Zachodzie” do rancza  w Piechowickim Ośrodku Kultury przybyli kowbojki i kowboje oraz indianki i indianie z zaprzyjaźnionych stanów Arizona, Dakota i Alabama. Gości powitali Porywcza Kris i Bezlitosny Henry, a zasady bezkrwawych rozgrywek ustaliła Sprawiedliwa Sophia. Uczestników uhonorowano gwiazdami szeryfa i nagrodzono zwycięzców konkursów. Było wesoło i zabawnie, a najbardziej wystylizowani(na zdjęciu zwycięzcy) walczyli w konkursie na najciekawszą charakteryzację. Dziękujemy uczestnikom za poczucie humoru, za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery, za żywiołowe tańce w takt muzyki country i pozytywne oceny kierowane w stronę organizatorów.
17 lutego 2016 r. na walnym zebraniu członków podsumowaliśmy realizację planu pracy w minionym roku, planu ambitnego i jak wszyscy zebrani stwierdzili  zrealizowanego we wszystkich punktach. Nie było by to możliwe bez dużego zaangażowania wielu członków pomagających Zarządowi w realizacji poszczególnych tematów za co dziękujemy. Dziękujemy za wsparcie i współpracę Urzędowi Miasta ,Dyrekcji i wszystkim pracownikom Piechowickiego Ośrodka Kultury oraz wszystkim jednostkom gospodarczych i organizacjom pozarządowym za pomoc w realizacji naszych zadań. Zebrani  przyjęli przygotowany i zatwierdzony przez Zarząd plan pracy, który w większości jest kontynuacją działań pozytywnie odbieranych przez członków. Poniżej przedstawiamy cykliczne i przewidywane działania.
Dzięki staraniom Zarządu koła i współdziałaniu z Urzędem Miasta w równych udziałach finansowych pod koniec ubiegłego roku wykonano remont pomieszczeń biurowych. Dziękujemy władzom miasta za pomoc w realizacji tego zadania i zapraszamy wszystkich członków do estetycznych pomieszczeń.
Czytaj
 
Koło Nr 9 PZERiI informuje PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
16.02.2015.

27.01.2015 r. odbyło się zebranie sprawozdawcze koła,  na którym podsumowano działalność w 2014 roku oraz zatwierdzono opracowany przez zarząd plan pracy na rok 2015 .  Jest on  kontynuacją wszystkich działań z roku ubiegłego, a nowa propozycja dla członków koła to  organizacja w sierpniu b.r. w Pobierowie turnusu wczasowego dla 50-ciu osób . Zebranie wzbogaciło i uatrakcyjniło wspólne  spożycie śniadania przygotowanego przez członków zarządu.
            07.02. 2015 r. na bal karnawałowy  „My Cyganie”  przybyły trzy tabory cygańskie, wśród których rozpoznać można było  w strojach cygańskich 60 członków naszego koła.  Bal zainaugurowały piosenki cygańskie w wykonaniu „Szklarek”.  Było wesoło i zabawnie,  a najbardziej wystylizowani na cygańską brać walczyli o tytuł króla i królowej  Cyganów. Dziękujemy uczestnikom za poczucie humoru,  za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery , za żywiołowe tańce w takt świetnej muzyki i za słowa uznania kierowane w stronę organizatorów.
 Poniżej   planowane kierunki działań koła w r. 2015
 
Czytaj
 
Koło Nr 9 PZERiI informuje PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
16.09.2014.

 28 czerwca  b.r. nasze koło było wraz z Oddziałem Powiatowym Diabetyków zorganizowało obchody  Światowego Dnia Diabetyka. W Piechowickim Domu Kultury gościliśmy przedstawicieli diabetyków z całego powiatu . Impreza odbyła się przy finansowym wsparciu  piechowickiego Urzędu Miasta za co serdecznie dziękujemy.
 Spotkanie otworzyli i prowadzili Prezes Oddziału Powiatowego p. Waldemar Wiśniewski i Przewodnicząca naszego koła  p. Krystyna Kowalik. którzy  zwrócili uwagę  na problemy,  jakie niesie za sobą cukrzyca. Wśród gości była p. Elżbieta Zakrzewska dyr. Szpitala MSW w Jeleniej Górze, która wskazała na potrzebę profilaktyki w  walce z cukrzyca, aby choroba ta  przestała być problemem społecznym.
 Wyróżniającym się w pracy społecznej wręczono podziękowania i okolicznościowe      szklane statuetki wykonane przez Małgorzatę Sztabińską .

Po części oficjalnej  około 60 uczestników  bawiło się przy dźwiękach muzyki , posilając  się smacznym menu przygotowanym przez członków koła.

Za pomoc w organizacji imprezy wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękujemy.
 
Dwie imprezy :  -  Sportowy piknik pokoleń  i  Międzypokoleniowy festyn  -  święto pieczonego ziemniaka zorganizowano  w ramach  konkursu ofert i wsparcia realizacji zadania publicznego,   na które uzyskano z UM dotację w wysokości 2000 zł.

 

Czytaj
 
Koło nr 9 PZERiI informuje PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
24.03.2014.

 „Pożądany zielony strój lub jego element, mile widziana zielona charakteryzacja, dla najbardziej „Zielonych” uczestników balu przewidziane niespodzianki”- takie słowa znalazły się na plakatach zapraszających piechowickich Seniorów na bal zamykający karnawał 2014. Zaproszenie przyjęło 65 osób, które przybyły na bal z zielonymi akcentami garderoby. Było wesoło i zabawnie, a najbardziej „zieloni” walczyli o tytuł  Zielonej Damy i Zielonego Dżentelmena Wieczoru, jednak z powodu wielu ciekawych zielonych wcieleń,  jury zmuszone było przyznać nagrody zbiorowe, co zostało uwiecznione na zdjęciu poniżej. Zarząd koła nr 9 serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom Zielonego Balu za poczucie humoru, za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery, za żywiołowe tańce w takt znakomitego zespołu pod kier. p. Marka Fliegra i za słowa uznania kierowane w stronę organizatorów zabawy.
Członków i sympatyków naszego koła zapraszamy na II Turniej Tenisa Stołowego o puchar Przewodniczącego Oddziału Rejonowego PZERiI,  który odbędzie się 5 kwietnia 2014 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Piechowicach w godz. 9.00 - 14.00. Zapisy przed turniejem. Głównym organizatorem turnieju jest członek zarządu koła nr 9, Aleksander Chwal.

Informujemy, że Zarząd Rejonowy PZERiI  zaprasza do Filharmonii Dolnośląskiej, w terminach:
11 kwietnia 2014 r. godz. 19.00, cena biletu 25.00 zł, Koncert z okazji kanonizacji Jana Pawła II
17 kwietnia 2014 r. godz. 19.00, cena biletu 18.00 zł, Teatr Zdrojowy – Cieplice   „Czarowny Świat Operetki”

Zgłoszenia chęci uczestnictwa do 2 kwietnia 2014 r.

Zarząd koła nr 9

Zmieniony ( 26.03.2014. )
 
PZERiI informuje PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
15.01.2014.

 Piechowiccy  Seniorzy tradycyjnie przywitali NOWY 2014 ROK  na balu sylwestrowym zorganizowanym w Piechowickim Ośrodku Kultury. Organizatorzy  zadbali o dobry  nastrój, smaczne przekąski  i liczne atrakcje. Bawiono się do białego rana przy dźwiękach dobrej muzyki, a koronę królowej i króla balu zdobyli obdarowani największą ilością czerwonych serduszek   Maria Nadolska ( 95 serduszek) i Zdzisław Jędrzejek ( 56 serduszek).

zarząd  PZERiI informuje członków koła i chętnych do wstąpienia  do naszego stowarzyszenia, iż  od  nowego  roku  zmieniły się opłaty członkowskie i wynoszą:

  • składka miesięczna 2,50 zł. tj.-30 zł. rocznie     

Dla nowych członków jednorazowo:     

  • wpisowe 3,00zł.
  • legitymacja 5,00zł.

22 lutego 2014 r. zapraszamy naszych członków na wieczorek karnawałowy, który odbędzie się w sali POK w godz. 16.00-22.00. Już teraz zapowiadamy wiele atrakcji, a więcej szczegółów o imprezie  należy szukać na plakatach.

 

 
Koło nr 9 PZERiI informuje PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
02.08.2013.

 Ponad 60 osób bawiło się 27 lipca 2013 r. na Sportowym Pikniku Pokoleń na terenie ośrodka Potok w Górzyńcu, w tym spora grupa dzieci, które razem ze swoimi dziadkami, bądź rodzicami rywalizowały o jak najlepsze miejsca w turnieju sportowym. Strzelanie do celu, rzuty lotkami, slalom z piłką, kręgle i „rozminowywanie” terenu to konkurencje, które każda z 15 drużyn musiała „zaliczyć”, aby wywalczyć  zwycięstwo. Szczęście uśmiechnęło się do drużyny o wdzięcznej nazwie „Liliputy” czyli rodziny Państwa  Jaraczów: babci Wiesi, dziadka Ryszarda oraz wnuków Wiktorii i Konrada (na zdjęciu), którzy osiągając wynik 79 pkt pokonali pozostałe 14 drużyn. Drugie miejsce zdobyli „Strusie pędziwiatry” (77 pkt.) czyli dziadek Leszek Gancarek i wnuczek Bartek a trzecie „Działkowe dziewczyny i Tadek”  (75 pkt). Dużo emocji wzbudziły Mistrzostwa Seniorów w rzucie beretem moherowym, w grupie pań i panów. Wśród panów bezkonkurencyjnym okazał się Zdzisław  Jędrzejek z wynikiem 13,5 m a wśród pań Anna Kubiak (sympatyczka koła) 10,3 m. Przewodnicząca koła Krystyna Kowalik podjęła się ustanowienia rekordu Piechowic w plenerowym smażeniu jajecznicy ze 101 jajek. Jajecznica smakowała wybornie, starczyło jej dla wszystkich uczestników pikniku, a rekord został ustanowiony i zapisany w „Piechowickiej księdze rekordów”,  którą nasze koło założyło. Będziemy tam odnotowywać kolejne piechowickie rekordy, jeżeli komuś wpadnie do głowy jakiś zabawny pomysł. Piknikową atmosferę potęgowała piękna pogoda, szum płynącej w pobliżu Kamiennej  i przyśpiewki zespołu Szklarki, z pomocą którego wszyscy uczestnicy odśpiewali  na rozpoczęcie i zakończenie pikniku osiemnastowieczną pieśń  biesiadną „Kurdesz”.

Zmieniony ( 02.08.2013. )
Czytaj
 

design by www.treephoto.pl