Informacja o realizacji projektu PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
16.03.2012.

Piechowicki Ośrodek Kultury informuje o realizacji projektu pn. „Wspólny mianownik” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.
I. Nazwa i dane teleadresowe Beneficjenta:
Piechowicki Ośrodek Kultury
58-573 Piechowice
ul. Żymierskiego 53
tel. 075 76 17 201
e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
II. Wartość całkowita projektu  - 31 190 Euro
Wkład środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – 22 639,75 Euro
Dofinansowanie budżetu państwa – 2 263,97 Euro

III. Cel projektu:
W ramach projektu WSPÓLNY MIANOWNIK pragniemy przekonać mieszkańców pogranicza, że więcej łączy niż dzieli polską i czeską tradycję, kulturę, sztukę i rzemiosło. Celem projektu jest uświadomienie mieszkańcom pogranicza faktu, że obydwa narody łączą wspólne tradycje, historia, kultura i sztuka, wokół których musimy się integrować. Grupę docelową stanowią wszyscy mieszkańcy regionu pogranicza bez względu na wiek i płeć.   
IV. Zakres
 Podczas realizacji projektu WSPÓLNY MIANOWNIK planujemy:
a). 4 dniowe warsztaty sztuki ludowej( np. koronki, haftu, filcu) połączone z uroczystą inauguracją.
b). 2 dniowa inauguracja projektu pn. "Dni Baby Wielkanocnej- podczas której odbędą się koncerty zespołów ludowych,  wystawa czasowa sztuki ludowej, warsztaty wypieków i pisanek wielkanocnych.
c). 3 dniowy plener malarski "Przyroda Karkonoszy", którego efektem będą obrazy na płótnie, które wejdą w skład części instalacji pn. "Obrazy mozaiką i pędzlem malowane". W trakcie pleneru zaplanowano dzień interaktywny z udziałem mieszkańców Piechowic i gości z Czech, któremu towarzyszyć będzie koncert.
d). 2 dniowe uroczyste zakończenie projektu pn. "Kryształowy weekend" , w trakcie którego zrealizowane będą:
- warsztaty hutnictwa i sztuki szklarskiej, kowalstwa artystycznego;
- oprawa artystyczna pokazów rzemiosła i sztuki szklarskiej- koncerty i pokazy CZ i PL  zespołów muzycznych i teatralnych.
e).utworzenie stałej edukacyjno- artystycznej instalacji w sali ośrodka kultury świadczącej o podobieństwach  oraz wspólnych uwarunkowaniach historycznych sztuki, rzemiosła i tradycji kulturowych polsko- czeskiego pogranicza składającej się z 3 elementów:
- wystawa sztuki ludowej "NA SKLEPIENIU",
- ekspozycja sztuki szklarskiej "OBRAZY MOZAIKĄ I PĘDZLEM MALOWANE",
- stanowisko edukacyjne "HISTORIA RZEMIOSŁA POGRANICZA".

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

 
« poprzedni artykułMiasto w obiektywie
10.jpg

design by www.treephoto.pl