Wielki powrót Bike Adventure PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
12.07.2013.

 Bike Adventure, etapowy wyścig MTB, firmowany przez ekipę Macieja Grabka, przez ostatnie kilka lat pozostawał w kolarskim niebycie. Tego lata powrócił na mapę imprez rowerowych i był to powrót w wielkim stylu.

Na miejsce imprezy wybrano Piechowice. Nie przypadkowo, bo Piechowice to miejsce sentymentalne  - to tu w 2001 roku rozegrano pierwszy Bike Maraton. Ale przede wszystkim Piechowice to miejsce idealne do uprawiania kolarstwa górskiego. Po kilku minutach jazdy mamy dostęp do niezliczonej ilości dróg rowerowych, szlaków i ścieżek Karkonoszy i Gór Izerskich.

Dodatkową, poza sportową, było połączenie Bike Adventure z obchodami Kryształowego Weekendu, corocznego święta związanego z tradycją szkła i kryształu w Piechowicach.
Tegoroczna edycja Bike Adventure zyskała sponsora tytularnego w postaci marki Ritchey, spod skrzydeł częstochowskiej grupy Pol – Sport a pełna nazwa imprezy brzmiała Ritchey Bike Adventure 2013. Organizacja imprezy dofinansowana została także z budżetu gminy Miejskiej Piechowice.
Ritchey Bike Adventure 2013 jako pierwsza „etapówka” w Polsce rozegrany został w dwóch wariantach: opcja PRO – liczyła 245km i była przeznaczona dla wytrawnych zawodników MTB, opcja FUN to 120 km ścigania o łagodniejszym profilu,  dla mniej zaawansowanych kolarzy.

zdjęcia z imprezy »

Ściganie rozpoczęło się 4 lipca, w samo południe z terenów Huty Julia w Piechowicach. Na trasy I etapu wyruszyło ponad 300 uczestników. Pierwszy dzień rywalizacji to ścieżki i szlaki Karkonoszy pokonywane przez zawodników przy mocno padającym deszczu i coraz bardziej błotnistym podłożu. Drugi dzień zmagań to ciągle Karkonosze ale już przy lepszej pogodzie, choć ciągle błotnistym podłożu. Etapy nr 3 i 4, zlokalizowane w Izerach i Grzbiecie Kamienieckim, przebiegały już w pełnym słońcu. W niedzielę 7 lipca, po czterech dniach rywalizacji metę osiągnęło prawie 250 osób. Na wszystkich finiszerów czekał pamiątkowy medal i koszulka kolarska ufundowana przez firmę Viking Sport.

W rywalizacji sportowej na dystansie PRO dominowali: Aleksandra Misterska (MTB Votum Team) wśród Pań i Andrzej Kaiser (Corratec Team)  wśród Panów, którzy wygrali wszystkie etapy rywalizacji. Podium Pań uzupełniły: Magdalena Wojtyła ( Im-motion.pl) oraz Ewa Duszyńska ( MTB Votum Team). Wśród Panów na podium, prócz wspomnianego Andrzeja Kaisera, znaleźli się: Dariusz Poroś ( MTB Votum Team) i Marcin Wróbel ( Im-motion.pl). Klasyfikację drużynową dystansu PRO wygrała ekipa MTB Votum Team, przed Pro Dealer Giant Wąs i TTC Bull Racing Team.

Na dystansie FUN zwyciężyła Bogna Kornowicz (ŚWIAT ROWERÓW RELAIGH RACING TEAM), przed Julianne Engelhard i Marią Ossowską. Rywalizację mężczyzn na tym samym dystansie zdominował Paweł Pięta (Livestrong). Podium uzupełnili Czemarmazowicz Łukasz (KKZK Kłodzko) oraz Radosław Jezierski (Verge Sport). Najlepszą drużyną dystansu FUN została ekipa MTB Sokół Vidioni Bralin.
Ritchey Bike Adventure 2013 to także rywalizacja w parach – na dystansie PRO najlepiej współpracowali Piotr Berdzik i Arkadiusz Sołkiewicz, na Fun – Dominika Niemiec i Bartosz Moskwa.
Ritchey Bike Adventure 2013 został bardzo pozytywnie oceniony przez startujących a organizatorzy już myślą o przyszłorocznej edycji aby ta impreza na stałe wpisała się w kalendarz MTB.

Wyniki, zdjęcia oraz filmy z tegorocznej rywalizacji można znaleźć na www.bikeadventure.pl oraz na www.facebook.com/bikeadventureMTB

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
design by www.treephoto.pl