Koło Nr 9 PZERiI informuje PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
16.09.2014.

 28 czerwca  b.r. nasze koło było wraz z Oddziałem Powiatowym Diabetyków zorganizowało obchody  Światowego Dnia Diabetyka. W Piechowickim Domu Kultury gościliśmy przedstawicieli diabetyków z całego powiatu . Impreza odbyła się przy finansowym wsparciu  piechowickiego Urzędu Miasta za co serdecznie dziękujemy.
 Spotkanie otworzyli i prowadzili Prezes Oddziału Powiatowego p. Waldemar Wiśniewski i Przewodnicząca naszego koła  p. Krystyna Kowalik. którzy  zwrócili uwagę  na problemy,  jakie niesie za sobą cukrzyca. Wśród gości była p. Elżbieta Zakrzewska dyr. Szpitala MSW w Jeleniej Górze, która wskazała na potrzebę profilaktyki w  walce z cukrzyca, aby choroba ta  przestała być problemem społecznym.
 Wyróżniającym się w pracy społecznej wręczono podziękowania i okolicznościowe      szklane statuetki wykonane przez Małgorzatę Sztabińską .

Po części oficjalnej  około 60 uczestników  bawiło się przy dźwiękach muzyki , posilając  się smacznym menu przygotowanym przez członków koła.

Za pomoc w organizacji imprezy wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękujemy.
 
Dwie imprezy :  -  Sportowy piknik pokoleń  i  Międzypokoleniowy festyn  -  święto pieczonego ziemniaka zorganizowano  w ramach  konkursu ofert i wsparcia realizacji zadania publicznego,   na które uzyskano z UM dotację w wysokości 2000 zł.

 

 • 26.07.2014 na terenie Ośrodka Potok w Górzyńcu około 90 -ciu osób bawiło się na „Sportowym pikniku pokoleń”,  w tym spora grupa dzieci. 12 drużyn rywalizowało czterech konkurencjach o tytuł najsprawniejszej .Najwięcej emocji wzbudzało strzelania  do celu, konkurencja prowadzona przez  córkę naszego kolegi A. Chwala trenerkę ze szkoły mistrzostwa sportowego p. J Badacz   Najlepsza drużyna  o wdzięcznej nazwie „ Przy nadziei” zdobyła  aż 298 punktów  i cenne nagrody. W zmaganiach kulinarnych – lepieniu pierogów na czas rywalizowały  cztery osoby, w tym jeden mężczyzna, a tytuł mistrza- pierogolepca zdobyła p. Wiesława Jaracz. Dużo emocji  dostarczyło bicie ubiegłorocznego rekordu Piechowic w plenerowym smażeniu jajecznicy . Nowy rekord zapisany w „Piechowickiej księdze rekordów”  założonej przez nasze koło to jajecznica ze 110 jajek. Pierogi i jajecznica smakowały wybornie , starczyło dla wszystkich uczestników pikniku. Rywalizacja w drugiej  edycji  mistrzostw Seniorów w rzucie beretem moherowym w grupie pań i panów była bardzo zacięta. Wśród pań najlepszy wynik uzyskała  Grażyna Jędrzejek – 13 m., a wśród panów bezkonkurencyjny był  Tomasz Kubiak z wynikiem 15 m 20 cm.
  Przy pięknej pogodzie , smacznych potrawach i dźwiękach muzyki piknikową atmosferę  spotęgowało losowanie nagrody  głównej. Szczęśliwcem  okazał się p. Jan Pawlukiewicz, który stał się posiadaczem  wysokiej klasy sprzętu agd.
 • 06.09.2014 r. po raz pierwszy dzięki uprzejmości Zarządu  ogrodów działkowych „ Papiernik” około 60-ciu członków i sympatyków koła nr 9 miło spędziło czas na „ Święcie pieczonego ziemniaka” właśnie w miejscu ich  uprawiania, czyli na działkach.
  Słowa powitania  „ Serdecznie witamy wszystkich , którzy przybyli do Krainy Pieczonego Ziemniaka”  i miejsce imprezy  wprowadziły zebranych w klimat imprezy, w której w roli głównej wystąpił ziemniak. Degustacja potraw z ziemniaków, kartoflane zręcznościowe współzawodnictwo , kartoflane rzeźby , konkurs wiedzy , smakowanie  pieczonych na grillu ziemniaków z boczkiem,  kiełbasą lub kaszanką to główne atrakcje .
  Zwycięzcy konkursów zostali nagrodzeni , w losowaniu nagrody głównej szczęście uśmiechnęło się do Józefa Stasiaka. Dobrej zabawy przy dźwiękach muzyki mechanicznej i smacznych potrawach nie zepsuła nawet kapryśna aura.
 • 18.10.2014 r.  zapraszamy wszystkich piechowickich Seniorów  na Dzień  Seniora , imprezę towarzyską, która odbędzie się w sali OSP w Piechowicach. Szczegółów dot. uczestnictwa w imprezie prosimy szukać w naszych ogłoszeniach.
  Jednocześnie informujemy, że  obchody Międzynarodowego Dnia Seniora w Jeleniej Górze odbędą się wg programu :   
  1  października 2014 r. godz. 10:30 zbiórka przed Kościołem pw. Podwyższenia Krzyża  Świętego [ Garnizonowy] w Jeleniej Górze  ul. 1-go Maja.   godz. 11:00 Korowód ulicami miasta, przejęcie kluczy do miasta od Prezydenta Marcina Zawiły, godz.  11:30-12:30  ciepły poczęstunek dla uczestników korowodu.
  od 01.10 – 3.10. godz. 13:00  w  JCK występy zespołów w ramach Przeglądu Zespołowej Twórczości Amatorskiej Seniorów [wstęp wolny]  

Wszystkich chętnych do udziału w w/w  obchodach prosimy o kontakt z naszym biurem.


Zarząd Koła Nr 9

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

design by www.treephoto.pl