Polska Biega PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
16.06.2015.

 13 czerwca w Piechowicach na terenie Publicznego Gimnazjum odbyła się XI edycja ogólnopolskiej imprezy sportowej pod nazwą "Polska Biega 2015". W imprezie wzięło udział około 200 uczestników. Impreza cieszyła się największym zainteresowaniem wśród najmłodszym uczestników. W kolejności startowały przedszkolaki, dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjaliści. Niestety zabrakło w tym roku młodzieży licealnej.  Zaskoczeniem tegorocznej imprezy okazała się duża frekwencja w kategorii rodzina, w której wystartowało 15 drużyn. Współzawodnictwo w tej kategorii sprawiło, że zawody przybrały wymiar nie tylko rywalizacji stricte sportowej skierowanej na osiągniecie dobrego wyniku, ale także wymiar dobrej zabawy i radości ze wspólnie spędzonego czasu. 

fotorelacja z imprezy »

Impreza miała na celu popularyzację sportu oraz zdrowego trybu życia i skierowana była przede wszystkim do dzieci w różnym przedziale wiekowym począwszy od przedszkolaków kończąc na pełnoletniej młodzieży. W biegach udział wzięły również osoby dorosłe na swoim koronnym dystansie 3 000 m. Przykładem dbania o zdrowy tryb życia w ostatnim czasie jest radny Pan Bogdan Widak, dla którego start w „Polska Biega” był kolejnym etapem realizacji własnej wizji dbania o swoje zdrowie i samopoczucie. Efekty Jego wysiłków są widoczne już od kilku miesięcy.   
W tegorocznej imprezie nagrodzeni zostali zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii biegu, otrzymując dyplom, medal i nagrodę rzeczową. Każdy uczestnik biegu oprócz pamiątkowego dyplomu uczestnictwa i breloczka Piechowic otrzymał bezpłatny bilet wstępu do Aquaparku w Hotelu Jan w Wojcieszycach. Dodatkowo zakupiony został sprzęt sportowy, edukacyjny dla każdej piechowickiej placówki. Nagrody ufundowane zostały przez Urząd Miasta Piechowice, Hotel Jan w Wojcieszycach oraz Hutę Julię w Piechowicach.
W tym miejscu należy podkreślić właśnie udział Huty Julia (kryształowe nagrody, vouchery na warsztaty, wejściówki na zwiedzanie) oraz Hotelu JAN w Wojcieszycach w zabezpieczeniu nagród dla uczestników imprezy „Polska Biega”. O ile współpraca z Hutą Julia od wielu miesięcy, czy nawet lat przebiega wzorowo i zawsze możemy liczyć na ich pomoc, o tyle własna inicjatywa Hotelu JAN ufundowania dla wszystkich uczestników biegów darmowych wejściówek  do Aquaparku w Wojcieszycach niezwykle mile nas zaskoczyła.
Serdecznie dziękujemy w/w Firmom za ufundowanie nagród i mamy nadzieję, że ta współpraca w dalszym ciągu będzie rozwijana i kontynuowana przynosząc tym samym korzyści dla wszystkich stron.

wyniki open oraz rodzina »

wyniki przedszkola »

wyniki szkoły podstawowe »

wyniki gimnazja »

Zmieniony ( 29.06.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
design by www.treephoto.pl