Zapraszamy na Wieczornicę
Redaktor: POK   
29.10.2015.
Image
Zmieniony ( 29.10.2015. )
Czytaj
 
Zaproszenie
Redaktor: Administrator   
28.10.2015.

ImageSzanowni Państwo,

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze zaprasza na organizowane w ramach cyklu spotkań dla potencjalnych beneficjentów  spotkanie informacyjne  pt.  „Środa z Funduszami dla przedsiębiorstw na inwestycje proekologiczne”
Podczas  spotkania przekazane zostaną informacje dotyczące założeń Funduszy Europejskich na lata 2014  - 2020 oraz  informacje o  źródłach finansowania realizacji projektów na inwestycje proekologiczne, oraz ogólnych informacji o funduszach europejskich.

Spotkanie informacyjne  odbędzie  się w dniu 04 listopada  2015 roku
 w siedzibie Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze,
Plac Ratuszowy 32/32 a,
 w godzinach 10.00 – 13.30

Czytaj
 
Wybory w Piechowicach
Redaktor: Administrator   
26.10.2015.
ImageInformujemy, że szczegółowe wyniki Wyborów do Sejmu i Senatu RP z dnia 25 października 2015r. oraz informacje o frekwencji będą dostępne na stronach Państwowej Komisji Wyborczej, bezpośredni odnośnik »
 
Uwaga Wyborcy!
Redaktor: Administrator   
23.10.2015.

ImageWYBORY DO SEJMU RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ I DO SENATU RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ – 25 PAŹDZIERNIKA 2015r.
W nocy z 24 na 25 października 2015r nastąpi zmiana czasu .
Obwodowe Komisje Wyborcze w dniu 25 października 2015r. rozpoczynają pracę o godz. 6.00.

 
Zapraszamy na koncert
Redaktor: POK   
21.10.2015.
Image
Zmieniony ( 21.10.2015. )
 
Ankieta
Redaktor: Administrator   
12.10.2015.
ImageSzanowny Mieszkańcu,

w związku z realizacją opracowania
„Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Miejskiej Piechowice”
Urząd Miasta Piechowice zwraca się z prośbą o wypełnienie ankiety
dla budynku mieszkalnego jednorodzinnego


Dziękując z góry za wzięcie udziału w badaniu podkreślenia wymaga fakt, iż dzięki aktywnej współpracy mieszkańców gminy miejskiej Piechowice, możliwe będzie pozyskanie rzetelnej wiedzy do opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej,  a co za tym idzie - wyznaczenia przedsięwzięć wskazanych do dofinansowania z  Nowej Perspektywy Finansowej na lata 2014-2020 uwzględniających realne potrzeby mieszkańców.
Gmina Miejska Piechowice przystąpiła do realizacji zadania opracowania „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Miejskiej Piechowice”. Plan Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN) to DOKUMENT o  znaczeniu strategicznym. Wskazuje się w nim działania prowadzące do transformacji wszystkich sektorów gospodarki, której efektami będą: redukcja emisji gazów cieplarnianych, zwiększenie udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych i redukcja zużycia energii finalnej poprzez podniesienie efektywności energetycznej. Perspektywa rozpatrywanych przedsięwzięć: lata 2015 – 2020.
PGN znacznie zwiększa szanse rozwoju gospodarki w gminach. To wszystko dzięki możliwości wykorzystania środków unijnych w latach 2014-2020. Posiadanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej będzie wpływać na możliwość uzyskania wsparcia dla szeregu inwestycji ze środków finansowych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.
Przewidywany termin zakończenia prac nad  „Planem gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Miejskiej Piechowice” to 31 grudzień 2015 r.
W przypadku pytań odnośnie realizacji projektu proszę o kontakt z koordynatorem zadania po stronie Wykonawcy: Pan Przemysław Stępień, tel. 605 545 443, e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub koordynatorem po stronie Gminy: Pani Dorota Piróg, tel. 75 754 89 27, e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć


Prosimy o uzupełnienie ankiety do dnia 28 października 2015 r. Wypełnione ankiety można przesyłać w wersji elektronicznej na adres Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub składać w sekretariacie UM Piechowice.

 
Zaproszenie
Redaktor: Administrator   
15.10.2015.

ImageSzanowni Mieszkańcy,
w związku z realizacją opracowania
„Strategii Rozwoju Gminy Miejskiej Piechowice na lata 2015 – 2026”
Urząd Miasta Piechowice zwraca się z prośbą o wypełnienie ankiety

 

Gmina Miejska Piechowice przystąpiła do opracowania nowego dokumentu strategicznego pn. „Strategia Rozwoju Gminy Miejskiej Piechowice na lata 2015 – 2026”. Dokument ten według ogólnych definicji jest to koncepcja lub plan systemowego, długofalowego działania władz (i wszystkich, którzy chcą im w tym pomóc) wobec szans i zagrożeń wynikających ze zmiennego otoczenia i działań innych podmiotów, ukierunkowany przez wartości i opcje uznane przez społeczność lokalną, bazujący na wewnętrznym potencjale sił i  uwzględniający wewnętrzne słabości. Strategia powinna zawierać wyselekcjonowany i zhierarchizowany system celów i zasady ich modyfikowania w zależności od przyszłych sytuacji oraz ogólne sposoby osiągnięcia tych celów.

Dokument ten jest przede wszystkim niezbędny dla gminy w przypadku ubiegania się o środki zewnętrzne na realizację projektów, w tym przede wszystkim o środki pochodzące z Unii Europejskiej.

W opracowaniu strategii powinny aktywnie uczestniczyć podmioty miejscowe oraz mieszkańcy nie tylko po to, by była ona jak najbardziej skuteczna (oparta o ich przemyślenia i decyzje), ale też po to, by przygotować się do bardziej samodzielnego aktualizowania strategii, opracowywania w przyszłości jej nowych wariantów oraz umiejętnego wdrażania i realizacji strategii (podejmowania decyzji strategicznych w zarządzaniu rozwojem gminy).

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do wszystkich podmiotów działających na terenie gminy oraz mieszkańców o wypełnienie ankiety do dnia 28 października 2015r.

Wypełnioną ankietę można przesyłać w wersji elektronicznej na adres Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć    lub złożyć w sekretariacie UM Piechowice

ANKIETA: WERSJA PDF », WERSJA EDYTOWALNA »

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 100 z 2126
design by www.treephoto.pl